Pamětní setkání při příležitosti 100. výročí narození plk.i.m. Josefa Dygrýna - Ligotického

Program na sobotu 10. března 2018 ve Lhoticích u Želiva:

13 hod. slavnostní bohoslužba v kostele sv. Jiří

14 hod. o životě a hrdinství pilota s promítáním archivních fotografií promluví Josef "Joe" Vochyán a Jan Dygrýn

14:40 hod. položení květin na hrobě rodiny Dygrýnové

15:30 hod. v kulturním sále v Lískách vzpomínka na letecké souboje Josefa Dygrýna, vystoupení skotského dudáckého bandi The Rebel Pipersa ochutnávka skotské whisky na počest čs. pilotů z Vysočiny.

Toufar a Dygrýn: dvě vzpomínková setkání

Čím čelit zapomínání a opakování dějinných chyb? Třeba tím, že se budeme vracet ke svým národním i regionálním hrdinům a statečným a brát od nich posilu a inspiraci, neboť každá doba je zajímavou výzvou. Náš kraj má tu výhodu, že „místní“ hrdinové jsou také národními "blanickými rytíři". A právě památku a odkaz dvou z nich si náš Nezávislý podmelechovský spolek chce i společně s veřejností připomenout v měsíci únoru a březnu.